Sezona 2014/15

V ročníku 2014/15 poskytl azyl našim nejmladším sportovcům klub Gambare Olomouc. V jeho barvách jsme absolvovali naše doposud medailově nejbohatší Mistrovství ČR v kategorii školní mládeže a kadetů a stali se nejúspěšnějším moravským oddílem na tomto turnaji.

Oblastní kolo v Kopřivnici

Zvítězil Marek, který přesvědčivě porazil loňského mistra republiky.
Erik nastoupil proti domácímu borci. Přestože ten byl o 5 kg těžší, náš boxer mu nedal šanci a vyhrál na body.
Nani tentorkát nestačil na zkušenějšího soupeře a prohrál.
Patrik zvládl odvetu a vyhrál naprosto zaslouženě.

Oblastní kolo v Ostravě

Jako první vyhrál Robin ve váze do 30 kg. Přestože nastoupil proti těžšímu a zkušenějšímu soupeři, nedal mu moc šancí a výborným výkonem si zasloužil vítězství.
Marek ve váze do 35 kg naopak nezvládl utkání technicky a podlehl těsně prostějovskému mistru republiky.
Erik opět nezklamal a svůj poctivý tréninkový přístup přenesl i do zápasu, kde v mezinárodním utkání do 41 kg suverénně porazil polského borce.
Mistra Polska určil los i Kevinovi, který nenavázal na nedávné vítězství se stejným soupeřem a ve váze do 45 kg po zcela vyrovnaném boji odešel tentokrát z ringu poražen.
Všichni naši borci prokázali vysokou technickou úroveň, nikdo za soupeři nezaostával, příště se mohou všichni těšit z vítězství. 

Oblastní kolo v Krnově

Jako první zvítězil Robin ve váze do 29 kg. V zápase předvedl vynikající výkon a svého fyzicky vyspělejšího soupeře z domácího oddílu porazil zcela suverénně technicky a takticky.
V dalším zápase se utkali dva naši sparingpartneři Kristián a Marek, váha do 34 kg. Po vyrovnaném souboji rozhodčí zvedli ruku Markovi, utkání by však slušela i remíza.
Ve váze do 37 kg boxoval Patrik G. Soupeře evropského jména s přehledem vybodoval a připsal si tak další vítězství.
Erik (39 kg) nedal šanci loňskému finalistovi Mistrovství republiky a k rukám nahoře po konci zápasu mu stačilo boxovat na půl plynu.
Naprosto excelentní výkon podal mistr republiky Kevin (46 kg). Slovenského šampiona a mezinárodním ringem protřelého soupeře překonal rozdílem třídy.
Ve váze do 50 kg se z vítězství radoval soupeř našeho boxera. Patrik ale nezklamal a ukázal, že má na to vyhrávat.
V kategorii kadetů ukázal Jiří G. kvalitní fyzickou kondici. Přesto, že mohl několikrát ukončit zápas před limitem, rozhodčí se přiklonili na stranu soupeře.
Josef G. (71 kg) narazil na zkušeného vítkovického protivníka. Porážka, ale vyrovnaný boj. Příště to může skončit opačně.
Nani (50 kg) k utkání nenastoupil ze zdravotních důvodů.
Všichni naši boxeři předvedli výborné výkony, za soupeři v ničem nezaostávali a ukázali, že půlroční nezaviněná pauza nesebrala nic z jejich vysoké boxerské úrovně.


Mistrovství České republiky Most, únor 2015

zlato - Kevin, Patrik G.,

stříbro - Erik, Jiří G.,

bronz - Robin, Marek, Patrik.