Historie

Sportovní začátek našeho oddílu se datuje k únoru 2010, kdy byl založen trenéry Ladislavem Martinčíkem, Stanislavem Čáskou a Petrem Maršálkem v Českém domě v Ostravě-Vítkovicích jako oddíl boxu TJ Sokol Vítkovice.

V letech 2012–14 naše trenérské řady rozšířil také bývalý dlouholetý reprezentant ČR Miroslav Oslizlo.

Po výborné sezoně 2013/14, kdy naši nejmladší borci získali 1., 2. místo MČR školní mládeže, 3. místo MČR kadetů, 1. místo v lize školní mládeže, byl rozhodnutím výboru TJ Sokol Vítkovice náš oddíl účelově zrušen, čímž Česká obec sokolská přišla o vítěze II. ligy mužů a o tehdy nejúspěšnější oddíl boxu celé republiky ve věkové kategorii do 14ti let.

Po tomto velmi nešťastném kroku ze strany výboru Sokola Vítkovice, který prakticky všem členům oddílu znemožnil pokračování v soutěžích, poskytl azyl našim nejmladším sportovcům klub Gambare Olomouc. V jeho barvách jsme absolvovali naše doposud medailově nejbohatší Mistrovství ČR v kategorii školní mládeže a kadetů a stali se nejúspěšnějším moravským oddílem na tomto turnaji (Most, únor 2015 - 2x zlato, 2x stříbro, 3x bronz).

V březnu 2015 jsme byli přijati do České boxerské asociace pod novým názvem Škola boxu Ostrava, za kterou od sezony 2015/16 vítězíme.